Jak wybrać strój na crossfit?

strój na crossfit

Najlepsza odzież do crossfitu

Crossfit jest coraz bardziej popularnym sportem uprawianym zarówno przez amatorów jak i profesjonalistów. Pochodzi on od formuły treningowej praktykowanej przez amerykańskich żołnierzy oraz policjantów. Jest to zatem trening bardzo wymagający, który jednak pozwala szybko budować sprawności fizyczną oraz poprawiać masę mięśniową. Zróżnicowane oraz bardzo intensywne ćwiczenia fizyczne wymagają ogromnego zaangażowania, lecz także właściwego ubioru. Mimo tego coraz bardziej popularny jest crossfit. Ubrania natomiast należy dobierać zgodnie ze swoimi preferencjami oraz poziomym aktywności fizycznej. Ubrania crossfit powinny być przede wszystkim wygodne i zapewniać pełną swobodę ruchów. Crossfit to trening, który zawiera bardzo wiele różnorodnych elementów. Ich celem jest poprawa wydolności organizmu, lecz również kształtowanie masy mięśni, a także budowanie ogólnej kondycji ciała. Aby przeprowadzić trening crossfit niepotrzebne są zaawansowane urządzenia, gdyż wystarczy taki sprzęt jak piłka lekarska, skakanki, skrzynki do wskakiwania oraz kettli. Podczas treningu realizuje się ćwiczenia pomagające pobudzić układ oddechowy oraz krążeniowy.

Warto przeczytać również: Jaka kurtka do biegania?

Jest to między innymi swing z kettlami, bieganie z piłką lekarską, podciągnięcia na drążku, unoszenie sztangi, przysiady, wspinaczka po drabince oraz krzyżówki. Są to jedynie niektóre ćwiczenia, które realizuje się podczas treningu typu crossfit. Jednak każde ćwiczenie wymaga ogromnego zaangażowania, a także przygotowania w postaci stroju. Zarówno legginsy sportowe jak również biustonosz sportowy mogą znacząco ułatwić prowadzenie wydajnego treningu. Odzież crossfit ma zatem podnosić jakość ćwiczeń oraz zapewniać pełną swobodę ruchów. Z kolei zbyt obcisłe topy lub spodnie mogą krępować ruchy oraz jednocześnie obniża się jakość wykonywanych ćwiczeń. Nie wspomaga to także rywalizacji z innymi osobami, do której często dochodzi podczas treningów. Z ogromnym wysiłkiem wiąże się crossfit ubrania muszą zatem być dopasowane do potrzeb. Powinny one odprowadzać wilgoć oraz nie stanowić przeszkody dla swobodnych ruchów.

Ubrania crossfit to przede wszystkim kompresyjne koszulki, cieszące się ogromną popularnością, gdyż skutecznie chronią ciało przed otarciami. Odzież do crossfitu w przypadku kobiet to także wygodny biustonosz, zapewniający komfort w czasie aktywności fizycznej, a także odciążający kręgosłup. Warto pamiętać również, że odzież na crossfit jest koniecznym zakupem, gdyż wówczas można w całości skupiać się na treningu oraz czerpać z niego najwyższe efekty. Dopasowane oraz wygodne ubrania z właściwej tkaniny pozwalają odprowadzać pot, a także nie przeszkadzają w czasie treningu.

jaki strój na crossfit

Co brać pod uwagę podczas zakupu stroju na crossFit?

Strój do crossfit pozwala osiągnąć sukces w tej dziedzinie sportu. Ze względu na to, że crossfit jest bardzo specyficznym rodzajem treningu – charakteryzuje się wysokim poziomem ryzyka i urazów. Dlatego wybierając odpowiedni strój na crossfit można podnieść bezpieczeństwo swojego treningu. Niezbędny jest również odpowiedni sprzęt, a także racjonalne wykonywanie ćwiczeń. Na szczęście profesjonalny crossfit strój może skutecznie chronić ciało przed otarciami oraz zapewniać pełną swobodę ruchów podczas przysiadów, podnoszenia ciężarów czy też pozostałych aktywności. Kupując ubrania na crossfit należy zwracać uwagę na ich jakość. Warto zatem sprawdzać skład odzieży, gdyż to on decyduje w największym stopniu o jakości. Odzież sportowa crossfit nie powinna ulegać odkształceniu, nawet po wielokrotnym praniu. Musi wyróżniać się także wysoką wytrzymałością, ze względu na intensywne ćwiczenia, a także rozciąganie, między innymi podczas przysiadów.

Rozciągliwy materiał pozwala natomiast zapewniać swobodę ruchów  oraz daje szanse skórze oddychać. Są to cechy, którymi powinny wyróżniać się dobre ciuchy do crossfitu. Doskonale sprawdzają się ubrania na bazie bawełny z dodatkiem elastanu. Jest to połączenie, dzięki któremu tkaniny są wytrzymałe, miękkie oraz przyjemne w dotyku. Ponadto tego typu odzież dopasowuje się do kształtu ciała oraz podąża za każdym ruchem. Naturalny materiał sprawia, że pot może być odprowadzony na zewnątrz, co daje komfortowe uczucie nawet po bardzo intensywnym treningu. Warto także zwracać uwagę na wygląd odzieży na crossfit. Liczy się nie tylko krój lecz także odpowiednia kolorystyka. Najczęściej kobiety wybierają jaśniejsze stroje, z ozdobnymi elementami, które podkreślają sylwetkę. Natomiast mężczyźni częściej sięgają po ciemniejsze odcienie, w których mogą prezentować się bardzo atrakcyjnie.