Jaka kurtka do biegania?

kurtka do biegania

Kurtka do biegania zimą?

Wiele osób zapewne zastanawia się, jaka kurtka do biegania zimą będzie odpowiednia. W okresie zimowym przebiegnięcia przez burzę śnieżną może brzmieć jak niebo. Ale zima przynosi swój własny zestaw wyzwań. Chcesz utrzymać ciepło swojego ciała, ale nie chcesz się przegrzewać. A osiągnięcie idealnej równowagi warstw do zrobienia może być jak rozwiązanie równania matematycznego na poziomie college’u, z temperaturą, czasem pracy i wiatrem jako zmiennymi. Znalezienie kolejnej ulubionej zimowej kurtki do biegania będzie miało ogromny wpływ na twoją motywację do wyjścia w tym sezonie. Ale „zimowa pogoda” może się znacznie różnić z dnia na dzień i regionu, więc idealna warstwa zewnętrzna dla Ciebie będzie zależeć od warunków, w których spodziewasz się biegać. Ponieważ rozgrzejesz się podczas ruchu, sztuczka polega na ubieraniu się na temperatury o 20 stopni cieplejsze, w tym chłód wiatru. Kurtka do biegania powinna być wyprodukowana z materiałów najwyższej jakości. Gdy wiatr się podniesie, a temperatura spadnie jeszcze niżej, zamień koszulkę na koszulę z długim rękawem, a następnie przejdź do spodni i kurtki, gdy warunki się pogorszą. Inteligentni biegacze wiedzą, jak ubierać się warstwowo.

Jaka kurtka do biegania w deszczu?

Jeśli planujesz biegać przez deszcz, będziesz także potrzebować kurtki, która odpycha wodę. Poniższe obejmują zakres zimowej pogody, od zimnych temperatur po deszcz i śnieg oraz okazjonalny balsamiczny dzień, więc będziesz przygotowany bez względu na to, co dzieje się na zewnątrz. Wiele osób zapewne zastanawia się, jaka kurtka do biegania w deszczu będzie najlepszym rozwiązaniem. Wszystkie takie kurtki powinny mieć klejone lub uszczelnione szwy, aby zapewnić wodoszczelną ochronę, nie pozwalając wilgoci przedostać się przez pęknięcia. Oczywiście najlepszym kurtkom wodoodpornym udaje się również połączyć tę ochronę z czymś więcej niż tylko przelotnym ukłonem w stronę oddychalności, więc nie unikasz opadów deszczu tylko po to, aby skończyć przesiąknięty własnym potem.  Nikt jeszcze nie udoskonalił tej nieuchwytnej równowagi, ale funkcje takie jak zaawansowane technologicznie membrany, tkaniny o wysokiej wydajności i zapinane na zamek szczeliny mogą znacznie przyczynić się do utrzymania chłodniejszej i bardziej wentylowanej po rozgrzaniu. Gdy materiał odzieży jest traktowany trwałą powłoką hydrofobową, woda unosi się na powierzchni i nie może łatwo przeniknąć. W pełni wodoodporna kurtka wykorzystuje materiał i konstrukcję, dzięki czemu jest znacznie bardziej odporna na wilgoć, nawet podczas długich biegów i silnych ulew.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kurtki do biegania?

Idealna kurtka do biegania powinna zapewniać ochronę przed warunkami atmosferycznymi, ale także nie powodować przegrzania i powinna być zbudowana nie tylko z ochronnych, ale i oddychających tkanin pozwalających na maksymalną oddychalność. Zawsze nakładaj kurtkę do biegania na warstwę bazową odprowadzającą wilgoć. Dobra kurtka do biegania będzie zawierała:

  • Tkaniny techniczne, które pozwalają wilgoci odparować i odprowadzać pot, a także są odporne na wiatr i wodę
  • Panele siatkowe i mnóstwo otworów wentylacyjnych w kluczowych obszarach potu
  • 2-drożne zamki błyskawiczne, które umożliwiają dodatkową wentylację
  • Siatkowe wewnętrzne podszewki, aby pomóc odparować pot

Twoja kurtka do biegania powinna chronić bez utrudniania wydajności podczas wykonywania aktywności fizycznej. Powinna być tak lekki, jak to tylko możliwe, w ergonomicznym i smukłym kroju, zapewniającym maksymalną swobodę ruchów. Poszukaj również kurtek, które można łatwo zapakować i można je nosić w zmiennych warunkach. Kurtki ze zdejmowanymi rękawami to także świetne rozwiązanie w nieprzewidywalne warunki pogodowe. Wszystkie dobre kurtki zazwyczaj są zaprojektowane tak, aby były lekkie i łatwe do schowania, dzięki czemu możesz zmieniać zdanie na temat strategii nakładania warstw tak często, jak prognoza. Biegacze wiedzą, że w większości przypadków po prostu nie ma realnej alternatywy dla biegania na świeżym powietrzu. Niektórzy będą próbować bieżnie. Ale bieżnie są strasznie nudne i nie pracują na te same mięśnie, co bieganie na plenerze, a poza tym nie każdy ma dostęp do bieżni. Tak więc, podczas gdy bieganie na świeżym powietrzu jest jedyną alternatywą w mieście dla większości, ma swój własny zestaw wymagań, a jednym z nich jest kurtka do biegania. Twoja kurtka do biegania powinna chronić bez utrudniania wydajności. Powinna być tak lekki, jak to tylko możliwe, w ergonomicznym i smukłym kroju, zapewniającym maksymalną swobodę ruchów. Kurtka do biegania powinna być wyprodukowana z materiałów najwyższej jakości. Gdy wiatr się podniesie, a temperatura spadnie jeszcze niżej, zamień koszulkę na koszulę z długim rękawem, a następnie przejdź do spodni i kurtki, gdy warunki się pogorszą. Inteligentni biegacze wiedzą, jak ubierać się warstwowo. Idealna kurtka do biegania powinna zapewniać ochronę przed warunkami atmosferycznymi, ale także nie powodować przegrzania i powinna być zbudowana nie tylko z ochronnych, ale i oddychających tkanin pozwalających na maksymalną oddychalność.