Dieta sokowa – na czym ona polega?

Dieta sokowa

Coraz więcej osób dość żywo zainteresowanych jest zmianą dotychczasowego sposobu odżywiania. Nie da się ukryć, że może być to podyktowane przede wszystkim chęcią zadbania o swoją własną sylwetkę, a także oczyszczeniem swojego organizmu. Nie da się bowiem zaprzeczyć, że obecnie żyjemy w świecie, w którym dominuje przetworzona żywność, która niestety nie ma najlepszego wpływu nie tylko na naszą wagę, ale także na naszą sylwetkę. Wobec tego z chęcią poszukujemy różnego rodzaju diet, które zostały nam zaproponowane przez specjalistów. Niemniej jednak nie każda z diet przyniesie nam pożądane skutki i efekty. Niektóre z nich mogą mieć wręcz całkowicie odwrotne działanie, niż to, którego oczekiwaliśmy. Niemniej jednak wśród wszystkich rodzajów diet, największą popularność zdobywa sobie dieta sokowa. Wobec tego na czym polega dieta sokowa i jak przygotować się do diety sokowej?

Na czym polega dieta sokowa?

Z pewnością każdy z nas, w pewnym momencie zauważy, że samopoczucie znacznie się pogorszyło, a waga znacznie wzrosła. Wówczas bardzo szybko chcemy wprowadzić w naszym stylu życia konkretne zmiany, a można powiedzieć nawet więcej, chcemy osiągnąć spektakularne efekty w jak najkrótszym czasie. Przyzwyczajeni jesteśmy raczej do tego, że każda z diet potrzebuje czasu na to, by rzeczywiście przynieść jakikolwiek spadek wagi, a także jakąkolwiek poprawę. Jednak nie dieta sokowa! Wobec tego na czym polega dieta sokowa? Tak naprawdę w tym momencie, to już sama nazwa wiele wyjaśnia. Jest to dieta, która uważana jest zarówno za dietę odchudzającą jak i oczyszczającą i jest ona dość restrykcyjna. Składa się ona głównie z warzyw i owoców. Polega ona na całkowitym zastąpieniu w swoim jadłospisie posiłków w formie stałej, na rzecz właśnie soków. Dokładnie mowa tu o zdrowych koktajlach, z dodatkiem wody. Dieta sokowa bez wątpienia jest wiec niezwykle szybki i skutecznym sposobem na detoks naszego organizmu. Zastanawiamy się: dieta sokowa- jak zrobić? Otóż wiele przepisów na zdrowe soki znajdziemy w sieci. Największe rekordy popularności bije koktajl z jarmużu, banana, jabłka oraz wody. Co więcej dieta sokowa jest traktowana być może jako restrykcyjna, ale także jako zbawienna. Dlaczego? Pomaga ona w szybki sposób znacznie odciążyć organizm, a jednocześnie wspierać jego funkcje. Zwykle przygotowane z owoców lub warzyw zdrowe koktajle zawierają nie tylko wiele witamin, ale także wiele błonnika pokarmowego, który jak wiadomo działa jak „szczotka” dla naszych jelit. Taka dieta wspomaga więc skuteczne oczyszczenie naszego organizmu nie tylko ze złogów pokarmowych, ale także z toksyn i innych substancji szkodliwych. Warto jednak pamiętać, że dieta ta prowadzi także do dość drastycznego spadku wagi, co jest początkowo efektem usunięcia wody z organizmu.

Soki owocowo warzywne

Jak przygotować się do diety sokowej?

Jak przygotować się do diety sokowej? Nie ukrywajmy, że to pytanie może zadać sobie większość zainteresowanych tym sposobem na detoks organizmu. Przygotowanie się do diety sokowej z całą pewnością nie będzie zbyt trudne. Na samym początku spróbujmy się na nią dobrze „nastawić”. Znajdźmy przede wszystkim cel, dla którego chcemy tę dietę utrzymać przez określony czas. Dlaczego jest to tak ważne? Otóż dieta sokowa rozpoczyna się dokładnie z dnia na dzień. Takie szybkie tempo zrezygnowania z produktów stałych i normalnych posiłków może być wyjątkowo trudne. Wobec tego przygotujmy się również na to, że w początkowym etapie- w pierwszym dniu diety sokowej, będziemy czuli napady głodu i być może nawet rozdrażnienie. Jest to normalny stan, który zawsze towarzyszy oczyszczaniu organizmu z toksyn i złogów pokarmowych. Wobec tego musimy to po prostu dzielnie znieść i dalej kontynuować dietę sokową, co przyniesie wkrótce spektakularne efekty. Koniecznie będzie również zrobienie zakupów. Najlepiej na czas diety sokowej całkowicie oczyścić lodówkę i zdecydować się wypełnić ją zarówno owocami jak i warzywami. Którymi? Otóż znajdźmy w sieci najlepsze pomysły na przygotowanie koktajli i właśnie te warzywa i owoce sobie zakupmy. Oczyszczając lodówkę z innych produktów, nie będą nas one „kusić” do złamania zasady diety sokowej. Kolejną kwestią jest z pewnością to, że pojawia się jedno, niezwykle nurtujące pytanie, mianowicie: dieta sokowa – czy jest zdrowa? Z pewnością może pojawić się tu wiele wątpliwości, które związane są głównie z wykluczeniem produktów stałych i skupieniu się głównie na spożywaniu owoców i warzyw w formie płynnej. Niemniej jednak pamiętajmy, że owoce i warzywa to cenne źródło witamin, minerałów, a także błonnika pokarmowego. Dodatkowo dieta sokowa jest zalecana jedynie przez krótki okres czasu, który potrzebny jest do oczyszczenia organizmu. Takie soki na diecie będą również niezwykle cennym źródłem antyoksydantów i innych, dobroczynnych substancji. Można więc powiedzieć, że przestrzeganie zasad diety sokowej, również tych, które w dużej mierze dotyczą czasu jej trwania jest jak najbardziej zdrowym i bezpiecznym sposobem nie tylko na utratę wagi, ale także na oczyszczenie organizmu. Według specjalistów dieta sokowa pozwoli nam poczuć się lepiej, a także podkręci nasz metabolizm. Warto również przygotować się na to, co jeść po diecie sokowej? Wracanie do normalnego trybu żywienia powinno bowiem odbywać się etapowo. Nie zwiększajmy drastycznie ilości kalorii i spożywanych węglowodanów, co może doprowadzić do efektu jo jo. Dieta sokowa jednak jest zdrowa i bezpieczna, o czym warto pamiętać.

Sprawdź również: Dieta Karniwora – co warto o niej wiedzieć?

Dieta sokowa – ile dni?

Wspomniane już zostało, że dieta sokowa jest sposobem na oczyszczenie organizmu i na zrzucenie kilku kilogramów. Niemniej jednak wspomniane zostało również, że może ona trwać tylko przez pewien czas. Wiele osób więc się zastanawiać dieta sokowa- ile dni? Jeśli więc mamy wątpliwości odnośnie dieta sokowa -jak zrobić i jak ja przeprowadzić, by była ona skuteczna i bezpieczna, to warto wiedzieć, że dieta ta nie ma trwać długo. Wręcz przeciwnie, można powiedzieć, że dieta sokowa jest jedną z najkrótszych diet. Tak więc dieta sokowa- jak długo? Otóż zgodnie z zaleceniami specjalistów i techników żywienia, na przeprowadzenie diety sokowej wystarczy jedynie 3 dni. Nie powinno się przedłużać czasu jej trwania, co może już nie być zbyt bezpieczną praktyką dla naszego organizmu.

Dieta sokowa – czy warto?

Finalnie odpowiedzmy sobie na odwieczne pytanie, które pojawia się praktycznie w przypadku każdej z możliwych diet. Otóż dieta sokowa- czy warto? Okazuje się, że jeśli zależy nam przede wszystkim na szybkiej utracie zbędnych kilogramów, a także na tym, by skutecznie oczyścić i odciążyć nasz organizm, to dieta sokowa będzie idealna. Z pewnością warto ją przeprowadzić, gdyż pomaga ona osiągnąć prawdziwie spektakularne rezultaty, a to wszystko w przeciągu zaledwie 3 dni jej trwania. Dieta sokowa będzie miała również niezwykle pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i sprawi, że poczujemy się lepiej we własnym ciele. Nie jest to dieta zbyt skomplikowana, więc z pewnością warto rozważyć jej przeprowadzenie. Pamiętajmy, że to tylko 3 dni.